Su Kaçağı Nasıl Kullanılmalı?

- Aug 19, 2019-

Normal yaşamda, bazen musluğun sıkıldıktan sonra damlayacağını göreceksiniz ve sadece çok fazla atıkya neden olmayacak şekilde musluğun veya ek yerinin çıkışından durmayacak, bazen sesi bazı sıkıntılara neden olacaktır. Aslında, musluğun yapısı çok basittir ve sızıntı suyunun bakımı tamamen kendiniz tarafından onarılabilir. Genel olarak konuşursak, su kaçağı problemi, şaft contası veya musluğun içindeki üçgen conta gibi bir conta ile değiştirilebilir. çözüldü. Ancak, musluğun ana şalteri tadilattan önce kapatılmalıdır.

Musluk bağlantısındaki sızıntı onarımıyla ilgili olarak, su sızıntısının nedeni, musluk parçasının su durdurma bandının (sabitleme vidası) hasar görmesinden kaynaklanır. Bu yüzden, musluğu çıkartmak için anahtarı kullanın ve yeni su durdurma bandını vidanın sabitlendiği yerde tekrar sarın. Aşağıdaki adımlar onarım içindir: Önce musluğu sıkın ve musluğu saat yönünün tersine çevirmek için anahtarı kullanın. Kapat ve çıkar. İkinci olarak, dişli delik dışarıya doğru açılır ve dişli kısım, rüzgar izi bandı ile 5-6 kez sarılır.

Su anahtarını saat yönüne girecek şekilde ayarlamak için musluğa bakın, son kurulumdan sonra ana şalteri açın ve su kaçağı olup olmadığını görmeye çalışın.